mobil menu
ara ara

Enjektör markaları

icon tarih 30/01/2019    icon okuma 8213    icon okuma Genel
Enjektör markaları Yakıt sisteminin en önemli parçalarının başında enjektör gelmektedir. Bunun dışında yanmalı motorlarda bakımına mutlaka dikkat edilmesi gereken bu parçalar son derece pahalıdır. Bakım sürecinin arasının uzun tutulması ne yazık ki, daha sonra kullanıcılara yüksek tutarda faturalar çıkartacaktır. Bu noktada tercih edilebilecek birçok marka bulunmaktadır. Bu markalardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Bosch enjektör: Otomobil konusundaki geçmişi yaklaşık olarak 1 yıl öncesine dayanmaktadır. Bu dev firma, motor konusunda kendini her geçen gün daha da fazla geliştirmektedir. Bunun dışında ev ve el aletleri konusunda da çeşitli iş kollarında ürünleri bulunmaktadır.

Delphi enjektör: Taşımacılık, çevre bilimleri, bilgisayar, medikal ve telekomünikasyon noktasında en çok tercih edilen markaların başında gelmektedir. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Delphi’nin merkezi İngiltere’dir. Bunun dışında dünya üzerinde ülkede şirketi bulunmaktadır.

Denso enjektör: İleri teknoloji noktasında dünyanın en büyük tedarikçilerin başında gelen Denso, 1960’lı yıllarda yakıt enjeksiyon sistemleri üzerinde çalışmaktadır. Hayatı, gezegeni ve geleceği koruma noktasında çeşitli çalışmaları bulunmaktadır.

Seven enjektör: Merkezi İtalya olan bu marka yaklaşık olarak 1970’li yıllarında başında kurulmaktadır. Şu anda 90’dan fazla ülkede varlığını gösteren firma, 700.000 yıllık üretim kapasitesiyle ürün üretimine devam etmektedir. Ürünleri içerisinde: Kızdırma bujileri, termostatlar, selenoidler, vafler ve enjektör memeleri bulunmaktadır.

Stanadyne enjektör: Geçmişi 135 yıl öncesine dayan bu marka, benzinli ve dizel yakıt sistemleri içerisinde dünyanın en çok tercih edilen ve en zor koşullara karşı çözüm üreten, profesyonel bir firmadır. Hartford Makine adı altında 1876 yılında kurulan bu şirket, 1915 yılında, savaş malzemeleri ve uçak parçaları üretmek için ABD ile bir sözleşme imzaladı.

Yanmar enjektör: Firma 1912 yılında ilk üretimlerine başladı. Bu üretimlerini ise gaz motorları ile başlatarak günümüzde de ilerletmeye devam etti. 1921 yılında ise günümüzde de Yanmar adı ile bilenen firma, yat, tek silindirler yakıt pompaları, motorlar ve tekne gibi çeşitli motorlarda uzmanlaşmıştır.

Zexel enjektör: Firma Diesel Kiki ismi ile 1939 yılında kuruldu. Bosch lisansı adı ile yerli üretim yapmaya hazırlanan bu firma 1990 yılında Zexel ismini aldı. Otomotiv sektöründe çeşitli yedek parçalar üretmektedir.