mobil menu
ara ara

Enjektör pulu arızası nasıl anlaşılır

icon tarih 12/01/2021    icon okuma 7511    icon okuma Enjektör Yedek Parçası
Enjektör pulu arızası nasıl anlaşılır
Dizel araçlarda enjektörler motor için önemli bir parçadır. Tabi bun tek başına değerlendirmek doğru olmaz çünkü bu yedek parçaya yardımcı olan elemanları de önemlidir. Zira onlardan kaynaklı bir arıza enjektörlerin de doğru çalışmasını engelleyecektir. İşte bunlardan biride enjektör pulu dur. Bazıları buna enjektör contası da demektedir lakin doğrusu puldur. Tabi bu normal metal bir pul değildir.

Enjektör pulunun en önemli özelliği saf bakır olmasıdır. Enjektörden ses gelmesi, motor çalışır durumda ötüyor olması ve enjektörün dibinde kaçak olması, hava kaçırıyor olması gibi sorunlar ile karşılaşıyorsanız nedeni, enjektör pulunun artık özelliğini yitirmiş olmasından kaynaklı sızdırıyor olma olabilir. Her marka araç için bu pul farklı olabilir, tırnaklı veya düz, 4, 6 tırnaklı bakır pullar ve büyüklüğü değişir. Aracınızın marka ve modeline göre bunu sormalısınız. Enjektör pulu fiyatı ucuzdur lakin bunun değişimi usta eli ile olması yani ücreti işçilik belirlemektedir.

Enjektör pulu arızası çözümü

Çözüm için kesinlikle yukarıda saydığımız arızaları yaşıyorsanız biran önce enjektör pulu değişimini yaptırmaktır. Bu bakır pul olduğu için zaman ile bunun deforme olması normaldir. Bakır özelliğinden dolayı sıkışa bilir olduğu için genelde bu tür bakır pullar sızdırmazlık için çok kullanılır.

Her türlü bakır pul, enjektör pulu ve bakır enjektör ısı kalkanı üretimi için kaliteli ve uygun fiyat politikası ile yanınızdayız. Bizden hemen fiyat teklifi alabilirsiniz.